Łatwe w montażu, trwałe, bezpieczne, stosunkowe niedrogie, dostępne w rozmaitych kolorach, stanowią zwieńczenie każdej budowy. O czym mowa? To dachy modułowe, które  nie tak dawno pojawiły się w branży budowlanej, a już wśród dekarzy cieszą się ogromnym powodzeniem. Również właściciele budynków najczęściej wybierają właśnie ten rodzaj pokrycia dachowego. Co więcej, blachodachówki modułowe świetnie sprawdzają się nawet na najbardziej skomplikowanych dachach i pozwalają zrealizować wszelkie nietypowe projekty.

Dachówka modułowa. Co to takiego?

Najprościej mówiąc blachodachówka modułowa to pokrycie dachowe sprzedawane w formie niewielkich arkuszy o wymiarach określonych przez producenta. Dachy modułowe składają się z wielu arkuszy, które niczym puzzle – układa się na dachu.

Niewielka waga arkuszy również ma swoje znaczenie. Mniej obciąża konstrukcję dachu niż dachówki ceramiczne lub stalowe. Aby ułożyć dach modułowy potrzebna będzie mniej skomplikowana więźba, czyli użyjemy mniej drewna, a tym samym znacznie ograniczymy koszty, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie.

Trwałe i estetyczne

Dachy modułowe to rozwiązanie nowoczesne, ekonomiczne oraz trwałe. Blachodachówki modułowe charakteryzuje nowoczesny design i ogromna paleta kolorystyczna. Doskonale uzupełnią budownictwo zarówno tradycyjne jak i nowoczesne. Nadają się do ułożenia na dachach płaskich i bogatych w skosy. Jednym słowem to optymalne rozwiązane na dachy większości domów jednorodzinnych o budowie wielopołaciowej oraz prostej. Sprawdzą się też na powierzchniach z oknami dachowymi w połaci czy lukarnami.

To, co jeszcze wyróżnia blachodachówkę modułową, to powtarzalności kształtu i barwy arkuszy. To gwarancja tego, że w każdej chwili możemy dokupić brakujący element lub wymienić uszkodzony fragment. Nie trzeba się obawiać, że „załatana dziura” będzie szpeciła całość.

Łatwy transport, łatwy montaż

Ważnym ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem w przypadku dachów modułowych jest też to, że nie wymagają specjalistycznego transportu – panele są zazwyczaj ułożone na paletach i zabezpieczone na czas przejazdu.

Również montaż blachodachówki modułowej jest banalnie prosty. Z powodzeniem poradzą sobie z tym dwie osoby. Jednak nie zalecamy porywania się z motyką na słońce, dobrze jest zlecić wykonanie takiego dachu doświadczonej ekipie dekarskiej. Prawidłowy montaż musi opierać się na układaniu arkuszy w taki sposób, aby wszystkie zamki zadziałały. Daje to gwarancję równego ułożenia paneli i zachowania szczelności dachu.

Dachy Stachurski – to wybór idealny

Szukasz firmy, która wybuduje wymarzony dach dla Twojego domu? A może jesteś przedsiębiorcą, który szuka idealnego wykończenia pod swoje inwestycje?

Niezależnie od wielkości i przeznaczenia zabudowy do każdego z projektów podchodzimy indywidualnie. Wykonamy rzetelny i skrupulatny kosztorys, który pozwali  na  wyeliminowanie niepotrzebnych wydatków. Wszystkie prace wykonują wykwalifikowane ekipy dekarskie z wieloletnim stażem. Zadowolony klient jest naszą najlepszą reklamą. Wychodząc mu naprzeciw, dajemy pisemną gwarancją na jakość i terminowość naszych usług.

Zapoznaj się z naszą ofertą: kliknij tutaj