Domy szkieletowe mają wiele zalet, ale niewątpliwie jedną z najważniejszych jest możliwość zastosowania na nich wszystkich najpopularniejszych rodzajów poszycia dachowego. Odpowiednio dopasowana konstrukcja dachu pozwala na bezproblemowe pokrycie go zarówno dachówką ceramiczną, jak i blachodachówką.

Domy szkieletowe z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością, a klienci nabierają do nich prawdziwego zaufania. Dziś już bardzo rzadko pojawiają się opinie, że budynki kanadyjskie nie są solidne czy mało odporne na warunki atmosferyczne. To coraz częściej wybierana opcja na posiadanie własnego domu z ogrodem.

Obiekty te są tańsze i szybsze w realizacji od klasycznych budynków murowanych. Wyróżniają się one również specyficznym mikroklimatem, który oddaje naturalne drewno, a także licznymi i rozmaitymi możliwościami aranżacyjnymi. Mogą zachwycać zarówno stylem klasycznym jak i nowoczesnym.

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy technologią szkieletową  a tradycyjnym budownictwem jest budowa konstrukcji dachowej. W domach drewnianych wykonuje się ją z drewna czterostronnie struganego, poddawanego specjalnemu procesowi suszenia komorowego. Więźba musi być skontrowana tak, by skutecznie przenosić obciążenia powodowane przez wybrany typ pokrycia oraz zalegające na nim śnieg czy wodę. Dla utrzymania sporych ciężarów przez konstrukcję dachową kluczowy jest dobór elementów o odpowiednim ich rozstawie.

 

Blachodachówka  będzie idealna

Lekki, odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w montażu materiał, jakim jest blachodachówka, doskonale sprawdza się szczególnie na dachach prostych: dwu- i czterospadowych. Zdecydowana większość budynków szkieletowych posiada właśnie taką konstrukcję połaci, co bardzo ułatwia instalację poszycia z blachy. Jego dodatkowe zalety to niższy niż w przypadku dachówki koszt zakupu oraz proste utrzymanie w czystości.

 

Dachówka ceramiczna

Oczywiście nic nie stoi przeszkodzie, aby szkieletowy dom kanadyjski przykryć tradycyjną dachówką. Jej podstawową zaletą jest wytrzymałość. Inwestorzy doceniają również elegancki, efektowny wygląd oraz bogaty wybór dostępnych typów pokryć. W zależności od przyjętej koncepcji możesz wybrać klasyczny wzór lub postawić na płaską, nowoczesną dachówkę w jednym z wielu modnych kolorów. Zastosowanie tego typu poszycia wymaga jednak odpowiedniego nachylenia konstrukcji dachu (w granicach 20-40 stopni), a czasem również jej dodatkowego zabezpieczenia, np. z papy lub innego materiału izolacyjnego.